Severní obchvat Hradiště by měl vést přímo z Jarošova

18.11.2022

Uherské Hradiště, Staré Město a Zlínský kraj uzavřely deklaraci o spolupráci na přípravě severního obchvatu slovácké metropole, který propojí Jaktáře se Starým Městem a díky novému mostu přes řeku Moravu dojde tak k přímému napojení na dálnici D55. Více zde

 Za Hradišťáky říkáme konečně alespoň nějaký posun! Ale je velká škoda, že radnice vzdala snahu vybudovat obchvat a tedy i most přes Moravu hned v Jarošově, tedy u bývalého pivovaru, kde tak či tak vznikne nový kruhový objezd. 

 Obáváme se, že most v Jaktářích může sice odlehčit dopravě na hlavní křižovatce nebo u Kauflandu, ale stále nezabrání tranzitní dopravě projíždějící Jarošovem. 

 Za Hradišťáky proto nevzdáme snahu hledat sice náročnější, ale podstatně lepší řešení, jak ulevit dopravě v našem městě. A hlavně! Budeme dělat všechno proto, aby nezůstalo jen o papírů, memorand a deklarací. 

Mimochodem, jak dlouho se čeká na napojení Štěpnic či Průmyslové ulice? Jedna zajímavost na závěr. Takto vypadal návrh základního komunikačního skeletu v jedné z prvních dopravních koncepcí. Co na to říkáte? Který most by podle vás měl dostat největší prioritu?