Odborníci si posvítí na bydlení v Hradišti

10.01.2024

Uherské Hradiště chystá velkou změnu územního plánu. Hned několik doposud průmyslových areálu se má proměnit v místa pro bydlení. Ve spojení s dalšími plánovanými developerskými projekty je tak možné očekávat, že v horizontu několika let se naše město rozroste klidně i o tisíc nových bytů. To s sebou přinese řádu výzev, kterých se musí radnice víc jak zodpovědně, a především v předstihu zhostit. Všichni totiž velmi dobře víme, jak bolavá je v Uherském Hradišti doprava či parkování, jak málo radnice dělá pro rozvoj rezidentního bydlení, jak diskutabilní je přístup vedení města k městským částem a bohužel jak rychle se slovácká metropole vzdaluje také městům, která vsadila na smart city technologie.

Hradišťáci si toto uvědomují, a přestože byli po posledních komunálních volbách odsunuti do opozice, nevzdávají svou snahu o konstruktivní dialog a hledání těch nejlepších řešení proto, aby Uherské Hradiště bylo opět tím nejlepším místem k životu.

Navazujeme proto na akce, které jsme pořádali již před dvěma lety, a opět startujeme sérii tzv. hranatých stolů, v rámci kterých chceme jít díky řadě odborníků, kteří přijali naše pozvání, skutečně na hradu problému a přinášet podněty k jejich řešení.

Těší mně, že především problematika územního rozvoje a bydlení již v minulosti našla velkou odezvu mezi těmi, kteří této oblasti skutečně rozumí. Jsem proto rád, že s nimi a mnohými dalšími opět usedneme u jednoho stolu a povedeme fundovaný a seriózní dialog, ke kterému zveme i všechny sousedy, kteří si budou chtít buď jen poslechnout názory odborníků, nebo se podělit se podělit o své zkušenosti, náměty či připomínky.

Ing. Michal Dvouletý, MBA

Hradišťáci