O budoucnosti Hradiště máte právo rozhodovat nejen při volbách

17.07.2022

Znáte to. Sotva se přiblíží volby, všichni politici začnou slibovat jak na běžícím pásu. Že vyřeší problémy s parkováním, že napojí Průmyslovou ulici na obchvat, že se mladé rodiny dočkají dostupnějšího bydlení ... A hlavně, že budou vždy naslouchat voličům a budou naplno pracovat pro občany města.

A výsledek? Všichni ho dobře známe. Kdo žije na sídlištích, moc dobře ví, jaké nervy zažívá, když marně hledá alespoň nějaké volné místo k zaparkování. Další napojení Hradiště na obchvat stále nikde a počet startovacích bytů zamrzl stejně rychle, jako skončila poslední předvolební kampaň. Místo toho má naše město vykročeno k betonové džungli, na radnici se kupí hordy koncepcí a místo investic do důležitých projektů se předháníme v počtu moderních dětských hřišť a desítky milionů utrácíme tu za nákup budovy bývalé Komerční banky, tu na nepovedenou rekonstrukci Prostřední ulice, tu za opravu interiéru současné historické budovy radnice. A kdo a jak naplno pracuje pro občany města, nechť si každý vyhodnotí sám.

Co s tím? Jak si pohlídat to, aby politici skutečně splnili, co lidem slíbí? Jeden recept existuje a je jednoduší, než by se na první pohled mohlo zdát. Hlas voličů musí být slyšet také po volbách! Lidé mají právo průběžně rozhodovat o tom, do čeho bude radnice skutečně investovat, jestli vznikne v Mařaticích spalovna komunálního odpadu nebo jestli upřednostnit zkrášlení historického centra před zásadním posílením parkování na sídlištích.

Jsem rád, že jako Hradišťáci vám tuto změnu můžeme garantovat. Otevřeme radnici dokořán a občany aktivně zapojíme do rozhodování o budoucnosti města. Máme připravený návrh nejdůležitějších investičních priorit, jak pro město, tak jednotlivé městské části, a do jejich pořadí naplno vtáhneme občany města. Posílíme participativní roli rozpočtu tak, aby lidé mohli více promlouvat do toho, za co radnice utratí peníze daňových poplatníků. Víme, jak na to, a hlavně chceme, aby Hradiště bylo opět městem podle vás.

Ing. Michal Dvouletý, MBA

Hradišťáci 

A jaký je váš názor?