Nová podoba bývalé věznice. Jak se vám líbí?

23.11.2022

Jako Hradišťáci jsem rádi, že stát pokračuje v krocích, které vedou k rekonstrukci bývalé věznice a její přeměny v sídlo justičních orgánů i muzea totality. Majitel objektu, Úřad pro zastupování města ve věcech majetkových, uzavřel dříve vypsanou architektonicko-urbanistickou soutěž, ze které vzešel vítězný návrh z pera pražských architektů. Všechny detaily se můžete dozvědět zde. Co na novou podobu "věznice" říkáte? 

I my jsme zvědaví na všechny detaily, které se týkají proměny tohoto historického objektu. Chceme věřit tomu, že již v úvodní studii se architekti dobře vypořádali nejen s estetickou stránkou, ale také všemi dalšími důležitými aspekty, jako je dopravní napojení, dostatečné parkování, racionální ekonomika spojená s investicí, ale také provoz areálu, i začlenění tohoto nového "uzlu" do celého širšího centra našeho města. 

 Se všemi soutěžními návrhy se budeme moci předběžně seznámit v pátek 9. prosince 2022 od 16 hodin, kdy by měla proběhnout v Redutě vernisáž výstavy, na které budou prezentovány všechny návrhy architektů. Budeme rádi za všechny vaše reakce a komentáře. 

 Mimochodem, stojí za povšimnutí to, že návrh architektů, kteří řešili rekonstrukci bývalé věznice, počítá s tím, že dojde k zásadní proměně uherskohradišťského autobusového nádraží. Jen je velká škoda, že se o této změně zatím tak nějak takticky mlčí. Proč? Neměla by se na toto téma vést vážná debata mezi odborníky, občany našeho města i širokou veřejností? Obzvláště, když se tato věc už váženě "propisuje" do dalších architektonických studií? 

 Co si o tom myslíte?