Naše heslo: Město podle vás

01.09.2022

Hradišťáci jdou do voleb s heslem "Město podle Vás". Chtějí tak zdůraznit, že pokud dostanou důvěru voličů, otevřou radnici veřejnosti a naplno zapojí občany do rozhodování města i v následujících čtyřech letech.

"Být čtyři roky opozičním zastupitelem mi dalo hodně. Zvláště mne to utvrdilo v přesvědčení, že hlas voličů má být slyšet nejen v den voleb, ale také především po volbách. Občané mají mít nejen právo rozhodnout o tom, kdo v následujících čtyřech letech povede radnici, ale mají mít také možnost průběžně promlouvat do rozhodování města a podílet se tak na jeho řízení," uvedl Michal Dvouletý, lídr Hradišťáků, který již čtyři roky městským zastupitelem a již šest let sbírá zkušenosti jako zastupitel Zlínského kraje.

Největším nešvarem je to, že se kroky radnice začaly lišit od předvolebních slibů. "Před posledními komunálními volbami všichni slibovali, že vyřeší problémy s parkováním, že napojí Průmyslovou ulici na obchvat, že se mladé rodiny dočkají dostupnějšího bydlení... A výsledek? Všichni ho dobře známe. Kdo žije na sídlištích, moc dobře ví, jaké nervy zažívá, když marně hledá alespoň nějaké volné místo k zaparkování. Další napojení Hradiště na obchvat stále nikde a počet startovacích bytů zamrzl stejně rychle, jako skončila poslední předvolební kampaň," říká Dvouletý, podle něhož se na radnici kupí hordy koncepcí a namísto investic do důležitých projektů se desítky milionů utrácí tu za nákup budovy bývalé Komerční banky, tu za nepovedenou rekonstrukci Prostřední ulice, tu za opravu interiéru současné historické budovy radnice.

A právě proto Hradišťáci chtějí, aby se radnice otevřela veřejnosti dokořán a hlas voličů byl slyšet také po volbách.

Stejně tak důležité, aby v čele města fungoval plnohodnotný tým, jehož členové budou na sto procent pracovat na budoucnosti města i řešení každodenních starostí občanů. "Dostaneme-li důvěru občanů, tak na radnici nebudeme dělat velkou politiku, ale budeme se soustředit se na to, abychom se starali o město a jeho občany. Chceme spojovat, ne rozdělovat," dodal Dvouletý.

Hradišťáci si pak chtějí posvítit také na zlepšení fungování radnice. "Z rozhodování radnice chceme vyhnat pomyslného úředního šimla. Napneme veškeré síly k tomu, abychom snížili byrokratickou zátěž, posílili digitalizaci a v neposlední řadě také ušetřili na provozních nákladech města," doplnil advokát Mojmír Náplava s tím, že je také třeba udělat revizi fungování jednotlivých komisí a výborů tak, aby nebyly jen festivalem promarněného času, ale skutečným přínosem pro město.