Na parkování do roku 2030 jen 40 mil. Kč! Za Hradišťáky říkáme ne!

13.06.2023

Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání schválilo strategický dokument, z něhož vyplývá, do čeho chce radnice v následujících sedmi letech investovat (kompletní materiál viz odkaz níže). Jde o takový rámcový jízdní řád, který však jasně říká, jaké projekty považuje vedení města za prioritní a jaké peníze chce daným směrem v následujících letech vynakládat.

Víte, kolik peněz má jít do roku 2030 na řešení problémů s parkováním? Pouze 40 milionů! Konkrétně do optimalizace počtu parkovacích míst má jít 10 mil. Kč, do postupné rekonstrukce parkovacích ploch dalších 30 mil. Kč. To je vše!

A není to o tom, že by radnice neměla peníze. Vždyť ve stejném materiálu se píše o tom, že na rekonstrukci Staré radnice se počítá se 135 mil. Kč, na obnovu aquaparku má jít 100 mil. Kč, na zimní stadion dalších 248 mil. Kč, na revitalizaci nábřeží Moravy 50 mil. Kč, na ulice v památkové zóně 40 mil. Kč a na cyklostezky 103 mil. Kč. Nehledě na to, že i přesto, že sama radnice čelí zvyšování nákladů, díky vyššímu výběru daní se příjmy městského rozpočtu za loňský rok oproti původnímu plánu nafoukly o rekordních 94 mil. Kč.

Vše je pouze o politických prioritách. Jak to má současné vedení města je zřejmé z materiálů, které předkládá do zastupitelstva a pro které koaliční zastupitelé hlasují. 

Jako Hradišťáci to vidíme ale zcela jinak. Chceme, aby radnice řešila především problémy, které trápí občany našeho města, do těchto řešení občany napřímo zapojila a na základě transparentně sestavených priorit postupovala. Nikoliv utrácela peníze tu na zkrášlení historického centra města, tu na krásnější výhled na řeku Moravu, tu na opravu budov pro úředníky. 

Jak se zdá, volební program Hradišťáků je bohužel čím dál tím více aktuálnější.

A co chybí především, je férová diskuse s občany města. I proto jsme se rozhodli obnovit HRANATÉ STOLY, ve kterých se nebojíme jít skutečně na hranu problémů našem města. Již tento čtvrtek 15.6.2023 do 16 hodin budeme diskutovat na téma "Jak dál parkovat v Hradišti". 

Máte-li chuť a zájem, budeme rádi, když se zúčastníte i vy. Věříme, že společnými silami se nám podaří z řešení problémů s parkováním skutečně udělat stěžejní prioritu v našem městě.