Modernizace teplárny se musí minimálně přepočítat!

06.01.2023

Bez ohledu na to, jak bouřlivou debatu jsme o modernizaci teplárny vedly v minulosti a to, jakou z předkládaných variant jsme každý z nás prosazovali, válka na Ukrajině a na ní navazující energetická a inflační krize vše změnila.

To, co platilo před rokem či dvěma a co se i těm největším odborníkům zdálo jako nezpochybnitelný fakt, dostalo v posledních měsících pořádně na frak. Máme-li proto jako zastupitelé města naplnit naši roli řádných hospodářů, podkládáme za nevyhnutelné, abychom se na modernizaci teplárny podívali ještě jednou a minimálně z ekonomického a energetického pohledu zhodnotili, jestli dříve schválená varianta je i v dnešní době a s vědomím, co nás čeká v budoucnosti, skutečně tou nejlepší variantou.

Tvrdit to dnes jen s odvoláním na dva roky staré výpočty, natož bez promyšlené energetické koncepce města, je totálně nezodpovědné ke všem občanům města.

Proto Hradišťáci předložili na posledním zasedání zastupitelstva města návrh, aby rada města zadala zpracování odborné oponentní studie, která znovu zhodnotí dříve schválenou variantu modernizace teplárny, a to v kontextu zásadních ekonomických a energetických změn způsobených válkou na Ukrajině a návaznou energetickou a inflační krizí.

Co myslíte, jak hlasování dopadlo??? Koalice SPOLU + ANO + Nestraníci náš návrh nepodpořila. Aha, co alespoň někteří tvrdili před volbami???

Článek: https://www.idobryden.cz/zpravy/modernizace-teplarny-radnice-ma-ruzove-bryle-tvrdi-opozice-57063.html