Městské pozemky pro teplárnu

22.06.2022

Radnice prodala společnosti CTZ městské pozemky v Mařaticích. Důvodem je příprava modernizace teplárny a výstavby spalovny komunálního odpadu. S prodejem městských pozemků, navíc za méně než 700 Kč / m2, zastupitelé Michal Dvouletý a Stanislav Zemek nemohli souhlasit, a to z těchto důvodu:

1. V tuto chvíli nevidíme jediný důvod, proč prodávat společnosti CTZ městské pozemky. Firma má sice schválený plán modernizace teplárny, ale vedení CTZ zastupitelům nedalo na stůl žádný konkrétní projekt, který by potvrdil nezbytnost mít pro jeho realizaci v majetku další městské pozemky.

2️. Také jsme přesvědčeni o tom, že pod tíhou zásadní změny okolností související s válkou na Ukrajině se musíme k plánu modernizace teplárny ještě jednou vrátit! Nemůžeme si totiž dovolit, aby 5,5 tisíc domácnosti v našem městě platilo za teplo, které bude CTZ minimálně 3 roky vyrábět pouze plynem. Přesně s tím totiž plán modernizace teplárny počítá a myslím si, že je proto třeba znovu zvážit všechny možnosti, a především CTZ zahrnout do ucelené energetické koncepce města.

3️. V neposlední řadě musíme vzít také v potaz to, že většinový vlastní teplárny, německá společnost MVV, oznámila, že chce prodat své české akvizice, tedy i podíl v CTZ. Nevíme proto, kdo bude tímto novým majitelem a jaké záměry bude mít se svým podílem v CTZ. I to je důvod, proč bych městské pozemky rozhodně společnosti CTZ v tuto chvíli neprodával.

A jaký je váš názor?

Napište nám