Hradiště nemůže být pouze městem dětských hřišť

31.05.2022

Hradiště nemůže být pouze městem dětských hřišť! A to říkám s plným vědomím toho, že sám jsem táta a moc dobře vím, jak si děti rády užívají pěkných a moderních dětských hřišť.

Jenže mám pocit, že se investice do dětských hřišť staly pro současné vedení města takřka jedinou investiční prioritou a středobodem veškerého přemýšlení o zvyšování úrovně života v našem městě. Jenže co pomůže mladé rodině s dětmi, že Hradiště bude městem s nejvyšší koncentrací opravených dětských hřišť, když radnice nic nedělá pro zvýšení dostupnosti bydlení a její bytová politika je nejen zkostnatělá, ale také pořádně zrezivělá?

čemu mám budou moderní hřiště na sídlištích, když každý pozdější návrat na Východ, do Jarošova nebo na Štěpnice je vždy spojen s marným bojem o poslední parkovací místo? A jak nadšeni budeme my rodiče, když čas, který bychom mohli trávit s dětmi na hřišti, "zabíjíme" v dlouhých kolonách.

A ještě jedna věc. Dětská hřiště se stala také zaklínadlem pro developery. Hlavně postavit nebo městu přispět na dětské hřiště. To se pak i "ustoupí" z povinnosti vybudovat parkovací dům.

V žádném případě tím neříkám, že se má radnice vykašlat na modernizaci dětských hřišť. Říkám tím, že pro kvalitu života v našem městě potřebujeme řešit mnoho dalších vážných problémů spojených s bydlením, parkováním, dopravou, energetickou soběstačností, dostatkem zeleně i podmínkami pro sport a kulturu, na které je třeba soustředit maximum energie i financí.

Bez vyřešení těchto problémů nám bude i sebepěknější dětské hřiště k ničemu

Ing. Michal Dvouletý, MBA

A jaký je váš názor?

Napište nám