Hradišťáci požadují změnu dopravní značky

21.02.2024

🟥 HRADIŠŤÁCI POŽADUJÍ ZMĚNU ZNAČKY 🟥 Řešit problémy s parkování v Uherském Hradišti jde mnoha způsoby. Buď skutečně nebo jen virtuálně. 

✅ Skutečné řešení znamená zásadním způsobem posílit parkovací kapacity, splatit historický dluh především na sídlištích a využít moderní technologie k férové regulaci parkování. 

⛔️ To virtuální znamená třeba zkomplikovat život místním občanům prostřednictvím několika desítek dopravních značek, které do podstatné části města zakazují vjezd jakýchkoliv větších aut vyjma autobusy MHD a zásobování. 

❌ Hradišťáci jsou od začátku přesvědčeni o tom, že jde o zcela hloupé řešení, které se navíc víc jak nepovedlo. Jeden příklad za všechny popsala v otevřeném dopisu starostovi města Blanka Králíková ze Staré Tenice https://www.idobryden.cz/tribuna/problemy-s-prijetim-do-mista-firmy-a-bydliste-59564.html

📌 A protože na naše výtky vedení města nijak nereflektuje i na posledním zasedání zastupitelstva města význam a správnost této značky veřejně hájí, rozhodli jsme se jít jinou cestou. Náš zastupitel a zároveň advokát Mojmír Náplava podal oficiální žádost o stanovení nového dopravního značení, kterým se teď Městský úřad Uherské Hradiště bude muset oficiálně zabývat.

♻️ Když už nic jiného, tak chceme dosáhnout minimálně toho, že se změní dodatková tabulka této zákazové značky tak, aby umožnila legálně vjet rezidentům např. do Mařatic s vlastní dodávkou či karavanem a zaparkovat jí ve vlastní garáži či vlastním pozemku u rodinného domku. I toto dnes de jure instalovaná dopravní značka zakazuje.

Tak uvidíme, jak se úřad k naší žádostí zachová. 🤓