Hradišťáci budou tak trochu jinou opozicí

21.11.2022

Přestože jsme my, Hradišťáci, byli jedním ze třech vítězů letošních komunálních voleb, náš volební program jsme pro tuto chvíli nuceni prosazovat pouze z opozičních lavic. Pro někoho by to mohlo být synonymem marné snahy, pro jiného zase rovnítko s kritikou všeho, všech a za jakoukoliv cenu. Jenže ani jedno z toho není a nebude cestou Hradišťáků. Rozhodli jsme se totiž, že k naší práci v zastupitelstvu a opoziční roli přistoupíme zcela jinak.

Když jsme vstupovali do voleb, slíbili jsme všem občanům města, že se zasadíme o to, aby Uherské Hradiště bylo opět městem podle vás a aby hlas každého občana byl slyšet také po volbách. Bez ohledu na to, jak se bude chovat radnice ve staronovém složení, Hradišťáci jsou připraveni tuto klíčovou zásadu dodržet do posledního puntíku. Budeme pravidelně informovat o všem, co se děje nejen za zastupitelstvu, ale také výborech či komisích, a zároveň intenzívně naslouchat tomu, co si o jednotlivých tématech myslíte vy. Budeme pokračovat v pořádání "hranatých stolů", k nimž budeme zvát odborníky i širokou veřejnost. Budeme se potkávat na besedách a dalších akcích. Kromě toho jsme zřídili "Kancelář Hradišťáků", abyste se mohli na vámi zvolené zastupitele kdykoliv obrátit se svými problémy, starostmi nebo třeba nápady, jak udělat život v našem městě ještě o kousek lepší.

Přestože nesedíme na radnici, do jednotlivých komisí, výborů i zastupitelstvu budeme předkládat zcela konkrétní návrhy na změny, které pokládáme za důležité, a které jsme představili v našem volebním programu. Jejich prosazování nevzdáme a bude pouze na dnešním vedení města, zda si je osvojí nebo bude odmítat jen proto, že jde o návrhy opozice. Zároveň budeme velmi důsledně sledovat kroky radnice. Pokud narazíme na problémy, budeme se hlasitě ptát a pokoušet se o nápravu.

Důvěru, kterou jsme od občanů získali, chceme přetavit v konkrétní a hmatatelnou práci. Tak nám držte pěsti.

Ing. Michal Dvouletý, MBA

Hradišťáci