Glosa k rekonstrukci Prostředí ulice

09.05.2022

Uherské Hradiště se pustilo do rozsáhlé rekonstrukce Prostřední ulice. Původně měla stál přibližně 20 milionů Kč, kvůli zdražování se náklady vyhoupnou minimálně o další 3 miliony Kč. K tomu navíc dalších asi 600 tisíc korun na bronzové plakety zasazené do opravené ulice, které budou připomínat historii města. Možná pro někoho líbivý krok města, ale přiznám se, že mám s touto stavební akcí několik vážných problémů.

Především jsem přesvědčený o tom, že tato investice je v rozporu se skutečnými problémy občanů města. Já bych tyto desítky milionů korun raději investoval do nových parkovacích míst či parkovacích domů např. na Východě nebo v Jarošově. Obzvláště, když vím, že dalších 25 milionů Kč město posílá na opravu interiéru historické budovy současné radnice nebo 11 milionů Kč na zpřístupnění a parkování Výšiny sv. Metoděje.

Zároveň je smutné, že radnice nijak předem neinformovala místní podnikatele. O uzavření snad nejvíce frekventovaného místa v Hradišti se dozvěděli z médií či sociálních sítí. Navíc radnice nijak nenavrhla podnikatelům, kteří si zde pronajímají městské prostory, alespoň symbolické snížení nájmu na dobu, kdy je významně odstřihne od zákazníků.

Kdyby přeci jen někdy mělo přijít na rekonstrukci této prestižní časti města, jedním z prvních kroků, které bych udělal, by bylo, že pozvu místní podnikatele k jednacímu stolu, budu velmi pozorně naslouchat jejich připomínkám, a hlavně najdu s nimi shodu na tom, jak této rekonstrukce využít k opravám fasád, zavedení jednotného vizuálního stylu venkovních reklam, doplnění ulice např. o nějaké posezení u kaváren, apod. Určitě bych to bylo ku prospěchu všech a Prostřední ulice by získala nejen nový chodník, ale moha by být skutečnou chloubou města.

Ing. Michal Dvouletý, MBA 

A jaký je váš názor?

Napište nám